Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mateusz Borek wskazał piłkarza U-21 do 1. składu reprezentacji Polski. "Od razu do gry"

Mateusz Borek w programie "Prawda Futbolu" ocenił występ Polaków w meczu z Włochami. Komentatorowi szczególnie podobało się dwóch piłkarzy, a jego zdaniem Krystian Bielik powinien już teraz grać w pierwszej reprezentacji.

Reprezentacja Polski wygrała w drugim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy U-21 z Włochami 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Krystian Bielik, znakomitym strzałem sprzed pola karnego w 40. minucie. Doskonała praca w obronie i znakomita postawa Kamila Grabary sprawiła, że zespół Czesława Michniewicza jest już o krok od awansu do półfinału i wyjazdu na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Zobacz wideo

Bielik od razu do pierwszej kadry?

Mecz Polaków ocenił Mateusz Borek, który był gościem programu "Prawda futbolu". Komentator docenił wysiłek przede wszystkim dwóch piłkarzy. - Szymański to jest taki fenomen. Miałem okazję zobaczyć jego badania dotyczące regeneracji i restytucji. On może zrobić sprint w jedną stronę i jest gotowy, by błyskawicznie ruszyć w drugą. Chłopak niby filigranowy, ale okazało się, że jest zadziorny, że potrafi walczyć, odebrać, a potem ma zdrowie, by gonić do przodu - mówił Borek. 

- Dla mnie Man of the Match jest Krystian Bielik. W tych ostatnich miesiącach brak urazów i regularne występy i powiem tak: to chłopak na dziś do pierwszej reprezentacji. Od razu do gry w jedenastce. Nie wiem, czy do obrony, czy do pomocy. Widać, że ma wizję grania, gra szybko, odważne decyzje, technika podania, wszystko się u tego chłopaka zgadza - uważa komentator.