Media: Zawodnik PSG przechodzi do Juventusu! Dostanie 10 mln euro za sam podpis

Adrien Rabiot podpisał kontrakt z Juventusem - poinformowało El Chiringuito. Zawodnik PSG za sam podpis na kontrakcie ma dostać 10 milionów euro.

24-letni Adrien Rabiot rozegrał ponad 200 spotkań w PSG, wygrywając sześć tytułów mistrzowskich. Odmówił jednak podpisania nowego kontraktu z mistrzem Francji, dlatego w grudniu został odsunięty od pierwszej drużyny i nie rozegrał ani jednego spotkania. - Mój syn jest więźniem w PSG. Można nawet powiedzieć, że jest zakładnikiem. To naprawdę okrutna sytuacja. Co będzie następne? Wrzucą go do lochu i dadzą suchy chleb i wodę?” – stwierdziła Veronique Rabiot, jego matka i agentka, opisując zaistniałą sytuację.

Zobacz wideo

Z PSG do Juventusu. Rabiot zarobi 7 mln euro rocznie

Rabiotem interesował się m.in. Manchester United, ale wszystko wskazuje na to, że trafi za darmo do Juventusu. To kolejny tego typu transfer "Starej Damy", która w ostatnich latach za darmo pozyskała m.in. Andreę Pirlo, Paula Pogbę, Emre Cana czy Aarona Ramseya.

Rabiot ma podpisać pięcioletni kontrakt z Juventusem, na mocy którego zarobi 7 milionów euro za sezon. Dodatkowo otrzyma 10 mln euro za samo złożenie podpisu pod kontraktem. Środkowy pomocnik rozegrał jak do tej pory sześć spotkań w reprezentacji Francji.

Więcej o: