Krzysztof Piątek będzie miał nowego partnera w ataku AC Milan

Marco Giampaolo jeszcze nie został oficjalnie ogłoszony, jako nowy trener AC Milan, a już poznaliśmy jego pierwszą decyzję kadrową. Zdaniem "La Gazetta dello Sport" 51-latek chce, by po powrocie z wypożyczenia w jego drużynie został Andre Silva. To oznacza, że Portugalczyk zostanie nowym partnerem Krzysztofa Piątka w ataku mediolańskiego zespołu.

Krzysztof Piątek będzie miał nowego partnera w ataku - informują włoskie media. Zdaniem "La Gazetta dello Sport" w przyszłym sezonie w Milanie zobaczymy Andre Silvę, który ostatnie miesiące spędził na wypożyczeniu w Sevilli. Wcześniej informowano, że Portugalczyk latem definitywnie pożegna się z Milanem, ale wpływ na zmianę decyzji miało zwolnienie Gennaro Gattuso i zastąpienie go - jeszcze niepotwierdzone oficjalnie - przez Marco Giampaolo, który przez ostatnie trzy lata prowadził Sampdorię.

Zobacz wideo

Giampaolo, w przeciwieństwie do Gattuso, jest fanem ustawienia z dwójką napastników. Jednym z nich, zdaniem "La Gazetta dello Sport", będzie Krzysztof Piątek, ale drugim - wbrew pierwotnym oczekiwaniom - nie Patrick Cutrone, a właśnie Andre Silva, którego Milan sprowadził dwa lata temu za 38 mln euro. 23-latek ubiegły sezon spędził na wypożyczeniu w Sevilli, dla której strzelił 11 goli w 40 meczach we wszystkich rozgrywkach.

Więcej o: