Juventus planuje dwa hitowe transfery! Musi wydać 220 milionów euro

- Reprezentujący Juventus Pavel Nedved ma się spotkać z agentem Mino Raiolą, by negocjować transfery Paula Pogby i Matthijsa De Ligta do zespołu mistrza Włocha - informuje "La Gazzetta dello Sport".

Wciąż nie wiadomo, gdzie w przyszłym sezonie zagrają Paul Pogba i Matthijs De Ligt. Obu reprezentuje słynny agent piłkarski, Mino Raiola. Włoch ma się spotkać w niedzielę w Monte Carlo z Pavlem Nedvedem, który w imieniu Juventusu będzie negocjował transfer zawodników do mistrza Włoch.

Zobacz wideo

Juventus chciałby pozyskać Pogbę i De Ligta, ale przeszkodzić mogą mu w tym inne kluby. O Francuza usilnie walczy Real Madryt. Manchester United zaś życzy sobie za Pogbę co najmniej 150 mln euro.  Jeszcze trudniej może być "Starej Damie" sprowadzić młodego Holendra. Ten ponoć jest bliski przejścia do PSG, które kusi go olbrzymim wynagrodzeniem. Paryżanie oferują mu na tę chwilę 12 mln euro za sezon, a Juventus 10. Sam Ajax wycenia obrońcę na 70 mln euro. Łącznie za Pogbę i de Ligta Juventus musiałby więc wydać ok. 220 mln euro!

Jedyny transfer

W niedzielę poinformowano także oficjalnie, że nowym trenerem Juventusu został Maurizio Sarri. Zastąpił on na tym stanowisku Massimiliano Allegriego. Dotychczas jedynym transferem "Starej Damy" przed nadchodzącym sezonem jest ściągnięcie z Arsenalu Londyn Aarona Ramseya.

Więcej o: