Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dwóch Polaków wśród największych talentów piłki nożnej! Wielka kariera przed nimi

Kamil Grabara i Sebastian Walukiewicz znaleźli się na liście 100 nazwisk nominowanych do zwycięstwa w plebiscycie Golden Boy organizowanym przez włoski "Tuttosport".

Włoska gazeta "Tuttosport" rozpoczęła plebiscyt Golden Boy 2019, czyli konkurs na najlepszego piłkarza z kategorii U-21 grającego w europejskich klubach. Jesienią zostanie wyłoniony zwycięzca 17. edycji plebiscytu, który zostanie wybrany przez wykwalifikowane jury oraz czytelników Tuttosportu.

Zobacz wideo

Dosyć niespodziewanie na liście znalazło się miejsce dla dwóch Polaków. O zwycięstwo w klasyfikacji Złotego Chłopca powalczą obrońca - Sebastian Walukiewicz (do tej pory Pogoń Szczecin) i Kamil Grabara bramkarz Liverpoolu, który wiosnę spędził na wypożyczeniu do Aarhus, gdzie pokazał się z bardzo dobrej strony.  Co miesiąc z listy 100 nazwisk znikać będzie 20 piłkarzy, a 15 października poznamy 20 nominacji. W zeszłym roku zwycięzcą kategorii został Matthijs de Ligt, W tym roku wśród głównych kandydatów do wygranej są tacy piłkarze, jak Moise Kean  Nicolò Zaniolo, Joao Felix czy Phil Foden.