Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nowy trener Juventusu coraz bliżej podpisania kontraktu! Media: Kluby osiągnęły porozumienie

W czwartek wieczorem przedstawiciele Chelsea i Juventusu osiągnęli porozumienie dotyczące przejścia Maurizio Sarriego do mistrzów Włoch - informuje BBC. Angielski klub za przedwczesne rozwiązanie kontraktu z włoskim szkoleniowcem ma dostać 5 mln funtów.

Saga związana z zatrudnieniem nowego trenera Juventusu powoli dobiega końca. Wszystko wskazuje na to, że Massimiliano Allegriego zastąpi Maurizio Sarri, który po jednym sezonie pracy pożegna się z Chelsea. Władze obydwu klubów - zdaniem telewizji BBC - osiągnęły już porozumienie dotyczące przejścia szkoleniowca do zespołu mistrzów Włoch.

Zobacz wideo

Brytyjskie media informują, że Juventus za przedwczesne rozwiązanie kontraktu z Chelsea zapłaci 5 mln funtów. Umowa Włocha z "The Blues" obowiązuje bowiem do 30 czerwca 2021 roku. Rozstanie się z Sarrim, to wbrew pozorom korzystna sytuacja dla szefów londyńczyków. Pod koniec sezonu pojawiało się coraz więcej informacji o tym, że i tak zostanie on zwolniony, choć po wygranym finale Ligi Europy trener sam przyznawał, że chce zostać w Anglii.  - Premier League to rozgrywki, które uwielbiam. Wiem, czego mogę dokonać w Chelsea i cieszę się, że tu jestem. Sezon się zakończył, więc pora porozmawiać z władzami klubu. Myślę, że zasłużyłem na to, by pozostać trenerem drużyny, ale to tylko moja opinia - mówił.

Sarri poprowadził Chelsea w 63 spotkaniach. Wcześniej był trenerem m.in. Napoli i Empoli. Oficjalne ogłoszenie podpisania kontraktu Włocha z angielskim klubem - zdaniem BBC - może nastąpić jeszcze w piątek.

Więcej o: