Wielkie wyróżnienie! Polacy wśród najlepszych w Serie A! [WIDEO]

Bartłomiej Drągowski i Łukasz Skorupski zostali wyróżnieni przez Serie A. Interwencje obu bramkarzy zostały opublikowane, jako najlepsze interwencje minionego sezonu.

Błomiej Drągowski ma za sobą udany sezon we Włoszech. Polak rozegrał 15 spotkań w Serie A, w których czterokrotnie zachował czyste konto. Szczególnie w ostatnich kolejkach imponował formą. Co zostało zauważone przez władze ligi.

Zobacz wideo

W starciu Atalantą (0:0) obronił 18 strzałów, a przez portale statystyczne WhoScored.com i SofaScore.com został oceniony na "10". Znakomicie zaprezentował się także w spotkaniu z Fiorentiną, z której jest wypożyczony do Empoli. W całym meczu przeciwko zespołowi z Florencji Drągowski zaliczył 10 skutecznych interwencji. Wspomniany wcześniej WhoScored.com ocenił grę Polaka na 9.6, a SofaScore.com na 9.8. Kilka interwencji z tamtych meczów zostało uznanych za "najlepsze minionego sezonu". Doceniony został także Łukasz Skorupski, który strzegł bramki Bologny.

 

Jaka przyszłość czeka obu bramkarzy?

Mimo dobrej gry i imponujących występów w Empoli, władze i trenerzy Fiorentiny, której jest piłkarzem, wciąż nie widzą miejsca dla Drągowskiego. Włoskie media informują jednak, że 21-latek w przyszłym sezonie prawdopodobnie nadal będzie grał w Serie A. Spekuluje się o transferze do Romy i Parmy. Natomiast Bologna nie jest zainteresowana sprzedażą Skorupskiego, więc Polak pewnie zostanie w drużynie Mihajlovicia

Więcej o: