Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Napoli chce pobić transferowy rekord dla gwiazdora Premier League! Kłopoty Arkadiusza Milika?

Szefowie Napoli są gotowi pobić transferowy rekord klubu, by sprowadzić Romelu Lukaku z Manchesteru United. Neapolitańczycy za Belga mogą zapłacić nawet 70 mln euro. Przyjście nowego napastnika oznaczałoby problemy dla Arkadiusza Milika, który zyskałby poważnego konkurenta w walce o pierwszy skład. Dodatkowo Polak wciąż nie podpisał z klubem nowego kontraktu, głównie przez wygórowane oczekiwania finansowe.

70 milionów euro, tyle - zdaniem "La Gazetta dello Sport" Napoli jest gotowe zapłacić Manchesterowi United za Romelu Lukaku. Dla włoskiego klubu byłby to transferowy rekord, bo wcześniej ich najdroższy zawodnik kosztował 39 mln euro (tyle zapłacono za Gonzalo Higuaina).

Zobacz wideo

Jeden z największych włoskich dzienników twierdzi, że szanse na transfer są dość duże, bo w Manchesterze Lukaku nie znajduje się na szczycie w hierarchii trenera Ole Gunnara Solskjaera, a w Neapolu miałby on zagwarantowaną grę w pierwszym składzie. Oznacza to jednak spore problemy dla Arkadiusza Milika, który zyskałby poważnego konkurenta do gry. "LGdS" twierdzi nawet, że Polak mógłby opuścić drużynę.

Milik chce ogromnej podwyżki

W rozmowie z Antonim Partumem ze Sport.pl Milik przyznał co prawda, że negocjuje warunki nowej umowy, ale jej szczegóły wciąż nie zostały ustalone. Wynika to m.in. z różnic dotyczących zarobków 25-latka, który obecnie inkasuje 2,5 mln euro rocznie. Włoscy dziennikarze twierdzą, że Napoli w ramach nowej umowy proponuje mu podwyżkę o 500 tys. euro. On oczekuje jednak pensji w wysokości 4,5 mln euro, a na to neapolitańczycy nie mogą się zgodzić.