Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Juventus zaoferował 85 mln euro za gwiazdę Ajaksu! Barcelona i Manchester United mają problem

Juventus zaoferował 85 milionów euro za Matthijsa de Ligta - poinformował włoski Tuttosport. O gwiazdę Ajaksu walczą również takie kluby jak FC Barcelona czy Manchester United.

Juventus czeka teraz na odpowiedź Ajaksu oraz Matthijsa de Ligta. Piłkarzem mistrzów Holandii interesują się również takie zespoły jak FC Barcelona, Manchester United, Bayern Monachium czy PSG. Najbliżej pozyskania de Ligta była Barcelona, ale rozmowy stanęły w martwym punkcie. Mistrzowie Hiszpanii nie chcą zwiększyć swojej oferty, opiewającej na około 70 mln euro. Problemem jest również wysoka prowizja dla agenta zawodnika, Mino Raioli.

Zobacz wideo

Juventus chce piłkarza, który wyeliminował go z Ligi Mistrzów

Juventus prowadzi rozmowy w sprawie transferu de Ligta od początku roku. Włosi kilkukrotnie spotkali się z piłkarzem, który przesądził o wyeliminowaniu "Starej Damy" z Ligi Mistrzów: to on strzelił gola na 2:1 w Turynie w 67. minucie rewanżowego spotkania ćwierćfinału LM. De Ligt jest jedną z kluczowych postaci rewelacyjnego Ajaksu, który odpadł dopiero w półfinale LM i w tej chwili jest jednym z najbardziej rozchwytywanych piłkarzy w Europie.

Nie sądzę, żeby Ajax sprzedał mnie za większe pieniądze niż Frenkiego de Jonga (trafi do Barcelony za 75 milionów euro plus 11 mln w formie zmiennych – red). Za pomocników zwykle płaci się więcej – Frenkie odszedł za dobrą kwotę. Nie wiem jednak, jak to będzie – to wszystko zależy od Ajaksu

- powiedział de Ligt podczas internetowego czatu z kibicami amsterdamskiego klubu. 19-latek jest wyceniany przez portal Transfermarkt.de na 70 mln euro. W tym sezonie środkowy obrońca rozegrał 55 spotkań, w których zdobył siedem bramek i zaliczył cztery asysty.