AC Milan może zrezygnować z gry w pucharach! Klub Krzysztofa Piątka ma plan

AC Milan prowadzi negocjacje z UEFA i może zgodzić się na wykluczenie z europejskich pucharów na rok - informuje Corriere dello Sport. Gdyby tak się stało, zespół Krzysztofa Piątka nie zagrałby w Lidze Europy.

Gole Krzysztofa Piątka nie wystarczyły Milanowi do awansu do Ligi Mistrzów. "Rossoneri" po szalonej końcówce sezonu ostatecznie zajęli piąte miejsce, tracąc po punkcie do trzeciej Atalanty Bergamo i czwartego Interu Mediolan. Piąta pozycja oznacza grę w Lidze Europy, ale Milan wcale nie musi w niej wystąpić. 

Zobacz wideo

AC Milan nie chce grać w pucharach? 

Sprawa sięga zeszłego roku. Mediolańczycy zostali wykluczeni przez UEFA z udziału w Lidze Europy w poprzednim sezonie ze względu na złamanie przepisów finansowego fair play. Włosi zostali przywróceni do rozgrywek dopiero po apelacji. Jednak zakładała ona, że Milan uzdrowi swoje finanse. Szanse na to są bardzo małe, jako że klub nie awansował do Ligi Mistrzów (występ w tych rozgrywkach dla takiego klubu jest warty ok. 50 mln euro). Z tego względu media już wcześniej informowały, że Milan może zgodzić się na wykluczenie z Ligi Europy, by móc uzdrowić klubowe finanse (np. poprzez sprzedaż wartościowych piłkarzy) i nie ryzykować wyrzuceniem z rozgrywek, jeśli już awansuje do LM, co byłoby dużo większą karą.

Dyrektor zarządzający Ivan Gazidis negocjuje obecnie w tej sprawie z UEFA. Werdykt możemy poznać już w poniedziałek; jeśli "Rossoneri" zostaną wyrzuceni z rozgrywek, ich miejsce zajmie Torino". Gazidis chce, by Milan stawiał teraz na młodszych piłkarzy - takich jak Krzysztof Piątek czy Lucas Paqueta. Zmiana strategii transferowej klubu miała być jednym z powodów odejścia Gennaro Gattuso. 

Więcej o: