Antonio Conte przejął wielki klub! Kibice Juventusu żądają usunięcia jego gwiazdy. "Jest jak Boniek"

Antonio Conte został nowym trenerem Interu Mediolan! Tym ruchem nie są zachwyceni kibice Juventusu, jego byłego klubu, którzy żądają usunięcia jego gwiazdy ze stadionu klubu. - Nawet Zbigniew Boniek bardziej na nią zasługuje niż teraz Conte - czytamy.

Inter Mediolan w minionym sezonie zajął 4. miejsce w Serie A i awansował do Ligi Mistrzów. Jednak klub i tak rozstał się z Luciano Spallettim, którego zastąpi Antonio Conte. Dla niego to powrót po rocznej przerwie od pracy, od kiedy rozstał się z Chelsea.

Zobacz wideo

Kibice Juventusu niezadowoleni z wybory Conte. "Boniek nie dostał gwiazdy, a zasługuje na nią bardziej"

Z wyboru Conte - legendy Juventusu zarówno w roli piłkarza, jak i trenera, to on przywrócił klub na szczyty włoskiego futbolu po kilku nieudanych sezonach - nie są zadowoleni kibice Juventusu. Inter to znienawidzony rywal (mecze tych obu ekip nazywane są derbami Włoch) i dlatego już ponad 3 tysiące fanów mistrza Włoch podpisało petycję o usunięcie gwiazdy Conte ze stadionu Juventusu.

- Przejście do Interu to nie jest odpowiedni wybór dla Conte. Ten klub próbował, na szczęście bez powodzenia, zniszczyć nas poprzez różne kanały i zniszczyć naszą historię - napisano w petycji, dodając, że "odpowiednim" wyborem byłoby przejście do jakiegokolwiek innego klubu, nawet Napoli, Romy czy Milanu. - Wykonując ten ruch, Conte nie reprezentuje już ducha "juventino" i wartości klubu. Z tego samego powodu gwiazdy nie dostał Zbigniew Boniek [przeszedł do AS Romy i krytycznie wypowiadał się o władzach Juve - dop. red.], a i tak bardziej zasługuje na nią niż teraz Conte.

Więcej o: