Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jest faworyt do objęcia posady trenera Milanu. Portugalczyk może przejąć drużynę Piątka

Sergio Conceicao może zostać nowym trenerem AC Milan. Zdaniem "Tuttosport", aktualny szkoleniowiec FC Porto jest w tej chwili faworytem do przejęcia mediolańskiego zespołu, w którym występuje Krzysztof Piątek.

Simone Inzaghi, Marco Giampaolo, Roberto De Zerbi czy Eusebio Di Francesco to włoscy kandydaci do objęcia stanowiska trenera pierwszej drużyny Milanu. Zdaniem dziennikarzy "Tuttosport" ostatecznie żaden z nich nie trafi jednak do Mediolanu. Zamiast tego "Rossonerich" w przyszłym sezonie może poprowadzić Portugalczyk.

Zobacz wideo

Włoscy dziennikarze twierdzą bowiem, że w tej chwili faworytem do objęcia pracy trenera Milanu jest Sergio Conceicao. 44-latek od lipca 2017 roku jest trenerem FC Porto, a w ostatnim sezonie zdobył ze swoim zespołem mistrzostwo Portugalii. Mimo tego - według "Tuttosport" - były piłkarz m.in. Interu czy Lazio, nie dogaduje się z władzami obecnego klubu i chce zmienić otoczenie.

Władzom Milanu zależy na tym, by znaleźć trenera z doświadczeniem w prowadzeniu drużyny grającej atrakcyjny, techniczny futbol. W dodatku musi być to szkoleniowiec, który stawia na młodzież. Gdyby jednak Milanowi nie udało porozumieć się z Conceicao, alternatywę miałby stanowić ktoś z dwójki Rudi Garcia, Paulo Fonseca. Pierwszy zakończył właśnie współpracę z Olympique Marsylia (zastąpi go Andre Villas-Boas), a drugi od trzech lat prowadzi Szachtar Donieck.