Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Di Marzio: Znana przysz這嗆 Gennaro Gattuso. "Dosz這 do konfrontacji z dyrektorem"

Jak informuje znany dziennikarz Gianluca di Marzio, Gennaro Gattuso ju we wtorek mo瞠 straci prac w AC Milan. Z klubem mo瞠 po瞠gna si tak瞠 dyrektor sportowy - Leonardo. Milan mia ju si kontaktowa z trenerem Sampdorii.

Drużyna Milanu nie awansowała do Ligi Mistrz闚, chociaż było to celem na ten sezon. Winą za tę porażkę został obarczony Gennaro Gattuso, czyli trener pracujący w Milanie od listopada 2017 roku.

Zobacz wideo

Wydaje się jednak, że Włoch nie sprostał prowadzeniu wielkiego klubu. Milan prezentował bardzo siermiężny futbol i często zaliczał duże wpadki. Nie pomógł także transfer Krzysztofa Piątka, który na początku swojej przygody z Milanem strzelał jak na zawołanie, ale po pewnym czasie zupełnie przestał otrzymywać podania.

Sky informuje, że w poniedziałek doszło do spotkania trenera z dyrektorem generalnym klubu, ale nie przebiegało ono w dobrej atmosferze i raczej miało charakter starcia między stronami. - Gennaro Gattuso również jest gotowy do opuszczenia Mediolanu. To decyzja dojrzała i ostatecznie ustalona w poniedziałek - pisze di Marzio. 

Wiele wskazuje na to że z klubem pożegna się także dyrektor sportowy Leonardo, który był odpowiedzialny za większość transferów. Na liście potencjalnych następców Gattuso są już Maurizio Sarri, Eusebio Di Francesco, Leonardo Jardim, czy Roberto De Zerbi. W poniedziałek pojawiła się informacja, że Milan kontaktował się już z trenerem Sampdorii Marco Giampaolo, który wcześniej pracował już w Mediolanie.