Kapitalny wyczyn Bartłomieja Drągowskiego! Polski bramkarz zdeklasował rywali

Statystyczny serwis whoscored.com przygotował ranking meczów, w których bramkarz popisał się największa liczbą skutecznych interwencji. Na podium znalazł się Bartłomiej Drągowski, który zajął wszystkie trzy pozycje!

- Lepiej nie dało się zagrać (...) Nie zawinił przy straconych golach, a w innych sytuacjach bronił w cudowny sposób - piszą włoskie media o kolejnym dobry występie Bartłomieja Drągowskiego, którzy w niedzielnym starciu Empoli z Interem (1:2) obronił rzut karny i zaliczył kilka udanych interwencji.

Zobacz wideo

W spotkaniu z Interem popisał się aż 12 skutecznymi interwencjami. W ciągu całego sezonu przytrafił się tylko jeden mecz, w którym bramkarz miał więcej parad. I było to spotkanie Empoli - Atalanta, w którym Drągowski popisał się aż 17 interwencjami. To był tegoroczny rekord Serie A. Co ciekawe Polak zajmuje także trzecią lokatę w tej klasyfikacji. A to dzięki spotkaniu z Fiorentiną.

21-letni Drągowski jest formalnie zawodnikiem Fiorentiny, ale ostatnie pół roku spędził w Empoli na wypożyczeniu. Empoli jednak spadło, więc Polak latem wróci do Florencji. Tam jednak nie może liczyć na regularną grę, bo Viola wciąż chce stawiać na Albina Lafonta. Drągowski stał się rewelacją rundy wiosennej, dlatego nie powinien mieć kłopotów ze znalezieniem dobrego klubu.

Więcej o: