Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gennaro Gattuso ocenił swoją pracę i sezon w wykonaniu Milanu: "Jestem w rozsypce"

AC Milan zakończył sezon 2018/2019 na 5. miejscu w Serie A i nie zdołał awansować do Ligi Mistrzów. W wypowiedzi udzielonej platformie DANZ, Gennaro Gattuso ocenił rezultat osiągnięty przez "Rossonerich" oraz wypowiedział się na temat swojej przyszłości na ławce trenerskiej mediolańskiego klubu.
Zobacz wideo

Choć AC Milan wygrał 4 ostatnie mecze w Serie A, to i tak nie zdołał awansować do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Podopieczni Gennaro Gattuso zajęli ostatecznie piąte miejsce w tabeli (68 punktów), tracąc do trzeciej Atalanty i czwartego Interu zaledwie punkt. W przyszłym sezonie „Rossoneri” będą rywalizować w Lidze Europy

Gennaro Gattuso ocenił swoją pracę i sezon w wykonaniu Milanu: „Jestem w rozsypce”

Milan mógłby ze spokojem zameldować się w Lidze Mistrzów, gdyby nie kryzys, jaki dopadł drużynę po przegranych derbach z Interem. Dodajmy do tego, że choć zespół Gattuso zdołał niedawno wrócić na zwycięską ścieżkę, to od dłuższego czasu prezentuje nie najlepszy styl. Nic dziwnego, że na „Rino” zdążyła spaść spora fala krytyki, a włoskie media rozpoczęły już poszukiwania nowego szkoleniowca Milanu. Sam Gattuso przyznaje, że miniony sezon był dla niego niezwykle trudny: "Chcę podziękować zespołowi. 68 punktów napawa mnie dumą, nawet jeśli nie zdołaliśmy awansować do Ligi Mistrzów. Popełniliśmy sporo błędów, ale biorąc pod uwagę wszystkie napotkane przeciwności, o tym sezonie powinniśmy myśleć pozytywnie” – powiedział Gattuso w wywiadzie dla DAZN.

 

„Pojawiło się wiele głosów, że drużyna się nie rozwija, jednak zupełnie się z tym nie zgadzam. Zawodnicy  grali często powyżej swoich umiejętności. Zespołowi nie brakuje jakości i ma spory potencjał, ale jednocześnie wszystkich nas czeka sporo pracy. Pokonanie bariery 68 punktów w kolejnym sezonie może okazać się trudne” – ocenił „Rino”

„Pracę trenera powinien ocenić klub oraz eksperci. Wkrótce spotkam się z ludźmi z kierownictwa i wysłucham ich argumentów. Czuję ogromną odpowiedzialność za Milan, być może zbyt dużą. Dlatego przez ostatnie 18 miesięcy prawie nie spałem. Mentalnie jestem w rozsypce” – dodał trener Milanu