Kto nowym trenerem Juventusu? Kolejny kandydat uciął spekulacje

Mauricio Pochettino nie zostanie trenerem Juventusu. - Tottenham to dla mnie najlepszy klub na świecie - powiedział Argentyńczyk, którego włoskie media łączyły z objęciem posady w turyńskim klubie.

Wciąż nie wiadomo kto zostanie nowym trenerem Juventusu. Wiadomo już, że z klubem pożegna się Massimiliano Allegri, jednak wciąż nie wiemy kto poprowadzi drużynę w kolejnych sezonach. Na razie mistrzom Włoch odpadają kolejni kandydaci.

Zobacz wideo

Wiadomo, że drużyny nie będzie trenował Pep Guardiola. Chociaż włoskie media informowały, że Katalończyk może objąć Juventus już w najbliższych dniach, to zarówno sam zainteresowany jak i członek Manchesteru City tym plotkom zaprzeczyli. Wiele wskazuje na to, że do Turynu (przynajmniej na razie) nie trafi też Mauricio Pochettino z Tottenhamu.

Argentyńczyk, który 1 czerwca poprowadzi londyńczyków w finale Ligi Mistrzów, w piątek udzielił wywiadu portalowi TalkSport i w nim zaprzeczył wymysłom włoskich mediów. - W tym momencie uważam Tottenham za najlepszy klub na świecie, jeśli mówimy o infrastrukturze. Mamy znakomity ośrodek, a nasz stadion jest najlepszy na świecie - powiedział Pochettino.

- Poza tym nie ma lepszego miejsca do życia niż Londyn i trudniejszej oraz lepszej ligi od Premier League. Na razie koncentruję się na zakończeniu tegorocznej Ligi Mistrzów, później przyjdzie czas na zastanawianie się nad kolejnym krokiem z tym klubem - dodał Argentyńczyk.

Pochettino wcześniej interesowały się m.in. Manchester United oraz Real Madryt. Argentyńczyk zdecydował się jednak pozostać w Tottenhamie, z którym ma ważną umowę do czerwca 2023 roku.

Więcej o: