Wojciech Szczęsny zachwycony transferem Juventusu. "Strzeli wiele goli i da wiele asyst"

Wojciech Szczęsny jest bardzo zadowolony z transferu Aarona Ramseya do Juventusu. - Rozmawialiśmy ze sobą kilka razy zanim podpisał kontrakt - powiedział bramkarz reprezentacji Polski w rozmowie z La Gazzettą dello Sport.

Wojciech Szczęsny grał z Aaronem Ramseyem w Arsenalu, a teraz obaj będą występowali w Juventusie. Walijczykowi kończy się kontrakt i zdecydował, że będzie grał w Turynie. - Gdy dostał ofertę, zapytał mnie o radę. Powiedziałem mu: To proste. Jeśli Juventus składa ci ofertę, możesz odpowiedzieć wyłącznie tak. Tak to się potoczyło, Aaron mnie posłuchał.

Zobacz wideo

Szczęsny zachwala Ramseya. "Pomoże Juventusowi"

- Miał pięć miesięcy na przygotowanie się i rozmawia już trochę po włosku. Gdy spotkaliśmy się na obiedzie, powiedział więcej niż proste "cześć". Rozumiał też, co do niego mówię, więc ma solidne podstawy. Potem się nim zajmę - dodał Szczęsny, który jest przekonany, że Ramsey będzie sporym wzmocnieniem dla Juventusu. - Gdy jest zdrowy, jest jednym z najlepszych piłkarzy i pomoże nam w osiągnięciu naszych celów, strzela wiele goli i zapewnia wiele asyst. To, czy będzie grał jako pomocnik czy jako ofensywny pomocnik, zależy od nowego trenera. Jak dla mnie może grać również jako prawy obrońca, bo broni bardzo dobrze. 

Więcej o: