Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Antonio Conte wraca do pracy! Ma zarobić 10 mln euro rocznie w nowym klubie

Antonio Conte zastąpi Luciano Spallettiego w roli szkoleniowca Interu Mediolan - poinformował Romeo Agresti, znany włoski dziennikarz.

To, że Antonio Conte wróci latem na ławkę trenerską było przesądzone, ale jeszcze do niedawna spekulowano, że może objąć Juventus, który pożegnał się z Massimiliano Allegrim. Ostatecznie Włoch wróci do Serie A, ale przejmie Inter.

Zobacz wideo

Conte zastąpi Spallettiego, który po dwóch sezonach żegna się z Interem. Były szkoleniowiec Romy sprawił, że Nerazzurri, po siedmiu latach przerwy, wrócili do Ligi Mistrzów. Ale wydaje się, że formuła współpracy na linii Spalletti - Inter wyczerpała się i klub nie zrobi kolejnego kroku naprzód.

Dlatego zmieni go Conte, który specjalizuje się w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach. W 2011 roku objął Juventus, który był pogrążony w głębokim kryzysie, a na dzień dobry zdobył mistrzostwo Włoch. Scudetto obronił dwa razy i po trzech latach pracy w Turynie przejął reprezentację Włoch. To również był zespół, który najlepsze lata miał już dawno za sobą, a mimo to - pod wodzą Conte - pokazał się z dobrej strony na Euro 2016, gdzie awansował do ćwierćfinału, po drodze pewnie pokonując Belgów i Hiszpanów.

Antonio Conte zdobył mistrzostwo z Chelsea

Po przygodzie z kadrą trafił do Chelsea. I choć w tym samym czasie City prowadził Pep Guardiola a Juergen Klopp Liverpool, to Włoch niespodziewanie wywalczył mistrzostwo Anglii. Latem następnego roku po słabszym sezonie został zastąpiony przez Maurizio Sarriego. Conte to trener, który powinien w dość szybkim czasie podnieść poziom Interu, ale nie można zapominać, że jest niezwykle konfliktową osobą. I prawie każda jego praca kończyła się w złej atmosferze. Conte podpisał trzyletnią umowę, która gwarantuje mu zarobki na poziomie 10 milionów euro za sezon..

Więcej o: