Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kto zastąpi Allegriego w Juventusie? Cristiano Ronaldo odrzucił jedną z kandydatur!

Po tym, jak Massimiliano Allegri pożegnał się z Juventusem, nie ustają spekulacje na temat nowego szkoleniowca "Starej Damy". Jednym z kandydatów do objęcia drużyny jest Antonio Conte, jednak fanem takiego scenariusza nie jest największa gwiazda "Juve" - Cristiano Ronaldo.
Zobacz wideo

Po pięciu latach pracy i pięciu mistrzostwach kraju, Massimiliano Allegri żegna się z Juventusem. Choć drużynie prowadzonej przez włoskiego szkoleniowca udało się całkowicie zdominować krajowe podwórko, to „Stara Dama” nie zdołała sięgnąć po puchar Ligi Mistrzów. Po dwóch przegranych finałach wydawało się, że sezon 2018/2019 będzie przełomowy, bowiem do zespołu dołączył Cristiano Ronaldo. W ćwierćfinale turnieju Juventus musiał jednak uznać wyższość Ajaksu Amsterdam.

Kto zastąpi Allegriego w Juventusie? Cristiano Ronaldo nie chce pracować z Antonio Conte

Nie ulega wątpliwości, że priorytetem klubu na kolejny sezon będzie sukces w europejskich rozgrywkach.  Wciąż jednak nie wiadomo, ma poprowadzić Juventus do tego celu. Jednym z kandydatów do przejęcia drużyny jest Antonio Conte. Nie wszyscy są jednak zwolennikami takiego scenariusza – według informacji „La Reppubliki" Cristiano Ronaldo miał wyrazić dezaprobatę wobec kandydatury Conte. Portugalczyk nie ceni podobno stylu, jaki prezentowały zespoły prowadzone przez Włocha. Dodajmy do tego, że zarówno Conte, jak i Ronaldo, nie należą do najspokojniejszych osób na świecie. Ich spotkanie w szatni Juventusu mogłoby więc szybko doprowadzić do konfliktu.

 

34-letni zawodnik widziałby podobno na ławce Juventusu Carlo Ancelottiego lub Jose Mourinho, a więc szkoleniowców, z którymi pracował podczas swojego pobytu w Realu Madryt

Jeśli jednak władze „Bianconerich” zdecydowały o zakontraktowaniu włoskiego szkoleniowca, byłaby to dla Conte już druga przygoda w turyńskim klubem (prowadził drużynę w latach 2011-2014). Włoch pozostaje bezrobotny od lipca 2018 roku, kiedy został zwolniony z Chelsea