Były reprezentant Włoch zastanawia się, czy Krzysztof Piątek nadaje się do Milanu

Krzysztof Piątek ma słabszy okres w Milanie, dlatego coraz częściej bywa krytykowany. - Czy Krzysztof Piątek na pewno gwarantuje bramki? - zastanawia się Giuseppe Bergomi, były reprezentant Włoch.

Krzysztof Piątek nie strzelił gola w Serie A od pięciu spotkań, a od 366 minut nie oddał nawet celnego strzału. Wydaje się jednak, że słabszy okres Polaka to w dużej mierze "zasługa" jego kolegów z zespołu, którzy nie rozpieszczają Piątka celnymi podaniami. Niektórzy zaczęli jednak podważać przydatność napastnika Milanu.

- Musimy zrozumieć, czy Piątek ma przyszłość w AC Milan i czy zawsze może zdobyć 20 bramek jako minimum. Nie myślę o momencie kryzysu, konieczne jest dokonanie oceny na przyszłość: czy on naprawdę ma rację bytu w AC Milan na wiele kolejnych lat - powiedział Giuseppe Bergomi, były reprezentant Włoch, w rozmowie z telewizją Sky.

Polak zdobył 21 bramek w 35 spotkaniach Serie A i aż osiem w pięciu występach w Pucharze Włoch. W sumie w 40 meczach strzelił 29 goli, do bramki trafia średnio co 112 minut. Ale w ostatnich tygodniach tę średnią Krzysztof Piątek sobie psuje. Napastnik Milanu notuje właśnie najdłuższą serię meczów bez gola, odkąd zaczął grać we Włoszech. Zła passa trwa już sześć spotkań i łącznie 507 minut.

Milan a Liga Mistrzów

W miniony weekend Milan zwyciężył 1:0 z Fiorentiną, tym samym odniósł drugą wygraną z rzędu. Żeby zespół Gennaro Gattuso awansował do Ligi Mistrzów, to musi wygrać dwa następne mecze i liczyć na potknięcie Interu lub Atalanty.

Milan czekają dwa - teoretycznie - łatwe spotkania. Najpierw zmierzą się u siebie z Frosinone, które na pewno zostanie zdegradowane. W ostatniej kolejce rywalem zespołu Piątka będzie SPAL, któremu spadek do Serie B już nie zagraża.

Jakie mecze czekają Inter i Atalantę? Mediolańska drużyna zagra z Chievo (D), Napoli (W) i Empoli (D).
Zespół z Bergamo zagra z Juventusem i Sassuolo.