Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gattuso żałuje kilku rzeczy w tym sezonie. Wspomina też o Piątku

- Cieszę się ze zwycięstwa, ale wiem, że wcześniej zmarnowaliśmy zbyt wiele szans, by utrzymać się na czwartym miejscu - stwierdził Gennaro Gattuso po wyjazdowym zwycięstwie Milanu nad Fiorentiną 1:0 w 36. kolejce Serie A. Trener Milanu podkreśla, że swoją trwającą już sześć meczów strzelecką niemocą nie powinien się martwić Krzysztof Piątek.

Wygrywając z Fiorentiną Milan zbliżył się do czwartego w tabeli Serie A Interu na jeden punkt (62:63). Ale odwieczny rywal jeszcze nie grał w 36. kolejce. Inter w poniedziałek zmierzy się z najgorszym w lidze, zdegradowanym już do Serie B Chievo Verona.

Zobacz wideo

Realnie oceniając, niewielkie są szanse Milanu na zajęcie pozycji dającej prawo gry w następnym sezonie Ligi Mistrzów. - Zmarnowaliśmy mnóstwo szans na czwarte miejsce. Naszym największym problemem jest to, że remisujemy albo przegrywamy mecze, w których mamy przewagę. Musimy dojrzeć - mówił po meczu we Florencji trener Gattuso. Mówił tak, jakby już się pogodził z tym, że nie osiągnie celu.

W jego zrealizowaniu ostatnio nie pomaga Krzysztof Piątek. We Florencji polski superstrzelec zaliczył swój szósty z rzędu mecz bez gola. To najgorsza passa Piątka, odkąd gra we Włoszech.

Oczywiście zauważyły to włoskie media, które surowo oceniły Piątka. Stracił magiczny dotyk, trwa jego najdłuższy post - czytamy o Polaku w gazetach i serwisach internetowych.

Gattuso sytuację Piątka ocenia trzeźwo i uczciwie. - On ma bardzo dobry sezon. Strzelał w Genoi, później wiele ważnych goli zdobył dla nas. Nie powinien się martwić, że teraz nie strzela - twierdzi trener Milanu.

W Serie Piątek w 35 meczach zdobył 21 goli. Do tego zanotował osiem trafień w pięciu występach w Pucharze Włoch.

Więcej o: