Andrij Szewczenko na ławce trenerskiej Milanu? "Ten klub to część mojego życia"

Andrij Szewczenko to jedna z największych legend AC Milan. W rozmowie z "DAZN" trener reprezentacji Ukrainy przyznał, że w przyszłości mógłby objąć ławkę trenerskiej "Rossonerich". Zaznaczył jednocześnie, że docenia pracę Gennaro Gattuso.
Zobacz wideo

AC Milan zalicza w ostatnich tygodniach sporo ligowych wpadek, przez co pod znakiem zapytania stoi udział włoskiego klubu w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Kiepskie wyniki drużyny sprawiły, że pozycja Gennaro Gattuso stanęła na włosku i szybko zaczęto spekulować na temat ewentualnych następców „Rino”.

Andrij Szewczenko na ławce trenerskiej AC Milan? „Ten klub to część mojego życia”

Andrij Szewczenko, jedna z największych legend Milanu, udzielił niedawno wywiadu platformie streamingowej „DAZN”. Selekcjoner reprezentacji Ukrainy przyznał, że nie wyklucza objęcia funkcji trenera Milanu, jednak nie planuje takiego ruchu w najbliższej przyszłości: „Milan to część mojego życia. Jednocześnie cały mój czas poświęcam teraz mojej reprezentacji. Poza tym Gattuso wykonuje w klubie świetną robotę” – stwierdził Szewczenko.

 

„Nie zmienia to jednak faktu, że chciałbym kiedyś pokierować Milanem i być może podejmę taką decyzję. Wciąż jestem bardzo związany z klubem, z kibicami i byłymi kolegami z drużyny” – dodał Ukrainiec.

Szewczenko występował w Milanie w latach 1999-2006, strzelając w tym czasie 175 bramek. W 2016 roku były napastnik „Rossonerich” objął reprezentację Ukrainy.

Więcej o: