Fiorentina chce sprzedać Bartłomieja Drągowskiego mimo znakomitych występów

Chociaż Bartłomiej Drągowski zbiera bardzo pozytywne recenzje za grę w Empoli, to wiele wskazuje, że latem będzie musiał poszukać sobie nowego klubu. Fiorentina, czyli macierzysty klub Polaka, zdecydowana jest postawić na Albana Lafonta.
Zobacz wideo

Bartłomiej Drągowski zawodnikiem Fiorentiny jest od lata 2016 roku, jednak przez trzy kata zagrał w klubie raptem dziewięć meczów. Zimą tego roku "Fiołki" zgodziły się wypożyczyć Drągowskiego do Empoli, gdzie Polak wreszcie gra regularnie i na wysokim poziomie. 21-latek w Empoli wystąpił w 11 meczach, w których puścił 20 goli i zachował trzy czyste konta. Ostatnio Drągowski zbierał znakomite recenzje za mecze z Atalantą (0:0) oraz... Fiorentiną (1:0). Ale chociaż Polak jest chwalony, to wiele wskazuje na to, że latem będzie musiał zmienić klub na stałe. Jego występy obserwuje chociażby West Ham United, które szuka następcy Łukasza Fabiańskiego.

Fiorentina nie liczy na Drągowskiego

Zdaniem włoskich mediów Fiorentina nie liczy już na Drągowskiego i w klubie są zdecydowani, by postawić na Albana Lafonta. 20-letni młodzieżowy reprezentant Francji trafił do Fiorentiny przed rokiem za dziewięć milionów euro. W obecnym sezonie rozegrał 35 meczów, w których puścił 44 gole i zachował dziewięć czysty kont.

Więcej o: