Juventus podjął decyzję ws. Wojciecha Szczęsnego. Polak w gronie pięciu piłkarzy

Juventus już zaczyna budowę składu na przyszły sezon. Prezydent klubu, Andrea Agnelli określił na spotkaniu władz drużyny z Turynu, którzy zawodnicy są nie do zastąpienia, a którzy są zbędni i mogą odejść z zespołu w przypadku odpowiednio wysokich ofert. W gronie niesprzedawalnych znajduje się Wojciech Szczęsny.
Zobacz wideo

Prezydent klubu, Andrea Agnelli po powrocie z Madrytu, gdzie dyskutowano na temat stworzenia "europejskiej superligi", spotkał się z władzami Juventusu, aby przedyskutować plan budowy drużyny na nadchodzący sezon. Nie została jeszcze ogłoszona decyzja w sprawie przyszłości Massimiliano Allegriego na stanowisku trenera klubu z Turynu, jednak mało prawdopodobne jest, aby zachował swoją posadę. Zdaniem włoskich mediów, jeszcze w czwartek powinna zostać ogłoszona informacja o jego zwolnieniu.

Wojciech Szczęsny w gronie niesprzedawalnych

Agnelli w trakcie spotkania zasugerował jasno, że konieczna jest przebudowa drużyny, która powinna się opierać na pięciu filarach. Piłkarzami nie do zastąpienia zdaniem prezydenta Juventusu są Wojciech Szczęsny, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Blaise Matuidi oraz Cristiano Ronaldo i to właśnie oni powinni stanowić trzon zespołu w przyszłym sezonie.

Z drugiej strony, jest grupa piłkarzy zbędnych, których należałoby się pozbyć w przypadku wpłynięcia odpowiednio wysokiej oferty - Paulo Dybala, Miralem Pjanić czy Mario Mandżukić. Z zespołem z pewnością pożegna się także Andrea Barzagli, który ogłosić, że w wieku 38 lat kończy swoją sportową karierę po 8 latach gry w barwach Juventusu.

Więcej o: