Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Media: Gdzie jest Krzysztof Piątek? Przypomina najgorszego Gonzalo Higuaina

- Gdzie jest Krzysztof Piątek? - pyta serwis Calciomercato, opisując słabszą formę Polaka i problemy Milanu w ostatnich meczach.
Zobacz wideo

- Krzysztof Piątek w ostatnich tygodniach nie jest już nieomylnym snajperem - pisze Calciomercato przypominając, że w pierwszych pięciu meczach Serie A Polak strzelił pięć goli. Jednak "jego statystyki ostatnio powróciły do bardziej ludzkich".

Krzysztof Piątek "przypomina najgorszego Higuaina"

W ostatnich 10 kolejkach Piątek strzelił tylko trzy gole. Łącznie w 15 spotkaniach zdobył osiem bramek, przez co jego średnia (0.53) jest gorsza od tej z Genoi (13 trafień w 19 meczach). Portal zauważa, że ma to związek z problemami Milanu w ostatnim czasie z kreowaniem sytuacji podbramkowych, ale "Piątek przypomina najgorszego Gonzalo Higuaina". Polak zimą zastąpił właśnie Higuaina, który kompletnie rozczarowywał i Milan pozbył się go bez żalu. Problemem Piątka jest fakt, że w czterech meczach przed ostatnim spotkaniem z Bolonią dotknął piłkę zaledwie 22 razy w polu karnym rywala. Za to z Bolonią oddał dwa strzały i "te liczby pokazują duży problem. Milan potrzebuje starego Piątka, by móc awansować do Ligi Mistrzów".