Prezes Empoli zachwycony Polakiem. Skomentował szanse na transfer

Walczące o utrzymanie we włoskiej Serie A Empoli ma w ostatnich tygodniach jednego bohatera - Bartłomieja Drągowskiego. Młodzieżowy reprezentant Polski w krótkim czasie stał się kluczowym zawodnikiem zespołu. Fabrizio Corsi, prezes Empoli, skomentował, czy po sezonie wykupi z Fiorentiny polskiego bramkarza.
Zobacz wideo

Drągowski do Empoli trafił zimą na zasadzie wypożyczenia. Świetne występy w ostatnich meczach, w szczególności przeciwko Atalancie (0:0) i Fiorentinie (1:0), sprawiły, że zaczęto się zastanawiać, czy po zakończeniu sezonu Polak wróci do Florencji, czy też zostanie wykupiony definitywnie przez Empoli.

W rozmowie z "Super Expressem" Drągowskiego komplementował prezes Azzuri, Fabrizio Corsi. - Jesteśmy tu w Empoli zachwyceni tym, co ostatnio pokazuje. W pierwszej połowie sezonu mieliśmy problem w bramce, stąd pomysł, aby wypożyczyć Drągowskiego z Fiorentiny. I to się okazało strzałem w dziesiątkę. A ostatni mecz, właśnie przeciw Fiorentinie, pokazał, kto miał rację, że Polak stoi w bramce (śmiech). Jeśli Bartek dalej będzie szedł tą drogą, to czeka go wielka przyszłość - mówi szef klubu.

Corsi przyznał też, że szanse na pozostanie Drągowskiego w Empoli są jednak niewielkie i latem wróci on prawdopodobnie do Fiorentiny. Nim to się stanie, ma szanse pomóc swojej obecnej drużynie w utrzymaniu w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech. Na trzy kolejki przed końcem Azzuri zajmują 18. miejsce w tabeli i do bezpiecznej pozycji tracą jedynie dwa punkty.

Dragowski to młodzieżowy reprezentant Polski. W kadrze U-21 rozegrał pięć spotkań.

Więcej o: