"Mój syn uratował Juventus przed spadkiem". Słowa matki Cristiano Ronaldo wywołały burzę

Juventus zapewnił sobie mistrzostwo Włoch 20 kwietnia, a duży udział w tym sukcesie miał Cristiano Ronaldo. Co ciekawe, matka Portugalczyka - Dolores Aveiro - pochwaliła syna za to, że... pomógł utrzymać turyński zespół w lidze.
Zobacz wideo

W sezonie 2018/2019 Juventus ponownie okazał się najlepszy w Serie A. Więcej, „Bianconeri” po raz kolejny zdecydowali zdominowali ligę – w momencie przypieczętowania tytułu mieli 20 punktów przewagi nad drugim Napoli. Juventus został mistrzem kraju po raz ósmy z rzędu. Duży udział w tym sukcesie miał Cristiano Ronaldo, który do tej pory strzelił dla turyńskiego klubu 21 ligowych goli. Zdecydowanie gorzej „Starej Damie” wiodło się w Lidze Mistrzów – w ćwierćfinale zespół Massimiliano Allegriego musiał uznać wyższość Ajaksu Amsterdam. 

Dolores Aveiro, matka Cristiano Ronaldo: „Mój syn uratował Juventus przed spadkiem”

Nieco inną percepcję gry i osiągnięć Juventusu ma Dolores Aveiro – matka Ronaldo. Po zdobyciu przez włoski klub krajowego mistrzostwa, Aveiro postanowiła pogratulować synowi poprzez wpis na Twitterze. Jego treść jest jednak dość zaskakująca: „Cristiano. Piłkarz, który uratował Juventus przed spadkiem i doprowadził zespół do mistrzostwa ligi po dwudziestoletniej przerwie. Mój syn, moja duma” – napisała Aveiro. 

Co ciekawe, wpis, w którym matka Portugalczyka „delikatnie” mija się z prawdą wciąż nie został usunięty z mediów społecznościowych. Pod osobliwymi gratulacjami pojawiło się ponad 1700 komentarzy, a pomyłka Aveiro trafiła na łamy internetowego wydania dziennika „As„ czy gazety „Daily Mail”. 

Więcej o: