Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Cristiano Ronaldo trenerem? Ciekawa deklaracja gwiazdy Juventusu

Choć Cristiano Ronaldo nie poprowadził w tym sezonie Juventusu do wygranej w Lidze Mistrzów, to zdecydowanie nie może narzekać na brak trofeów w swojej gablocie. Dziennikarze magazynu "Icon" zapytali Portugalczyka, czy po zakończeniu fenomenalnej kariery widzi siebie w roli trenera.
Zobacz wideo

Cristiano Ronaldo (wraz z Leo Messim) zdominował ostatnie lata światowej piłki pod względem drużynowych i indywidualnych trofeów. Cztery złote piłki, pięć pucharów Ligi Mistrzów, mistrzostwo Europy – to tylko część trofeów, jakimi może pochwalić się Portugalczyk. Przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019 Ronaldo przeniósł się z Realu Madrytu do Juventusu. Co prawda, „Stara Dama” ponownie wywalczyła mistrzostwo Włoch, jednak włoskiemu gigantowi nie udało się zatriumfować w Lidze Mistrzów, a właśnie po to ściągnięto do Turynu najlepszego strzelca w historii europejskiego pucharu. 

Cristiano Ronaldo trenerem? Gwiazda Juventusu nie wyklucza takiego scenariusza

Pomimo tego że Ronaldo z sezonu na sezon utrzymuje kapitalną formę strzelecką, czas, również dla niego, jest nieubłagany. W lutym piłkarz Juventusu skończył 34 lata i można założyć, że jest bliżej niż dalej zakończenia profesjonalnej kariery. Dziennikarze magazynu „Icon”, zapytali Portugalczyka, czy po zawieszeniu butów na kołku widzi siebie w roli trenera: „Przyszedłem do Juventusu, by dalej prezentować doskonałą formę i teraz widać, że nie blefowałem. Jestem przyzwyczajony do presji, która towarzyszy mi co najmniej od 10 lat. Oczekiwania były ogromne już w Manchesterze United, kiedy zdobyłem pierwszą złotą piłkę, a później w Realu Madryt, do którego dołączyłem jako najdroższy wówczas piłkarz w historii. Czy w przyszłości mógłbym zostać trenerem? Nie wykluczam takiego scenariusza” – stwierdził Portugalczyk. 

 

„Choć wszędzie, gdzie grałem, byłem kochany, to wciąż spotykam się z bardzo prostymi osądami. Ludzie twierdzą często, że jestem już za stary i że powinienem przejść na emeryturę. Niektórzy sugerują też, że zawsze powinienem być szczęśliwy, ponieważ mam pieniądze. Według nich bogactwo wymazuje wszystkie problemy. Mam wrażenie, że niektóre osoby wyczekują, aż zagram słaby mecz lub nie strzelę karnego. Cóż, tak po prostu jest i jestem przygotowany na takie głosy” – powiedział Ronaldo.