Bartłomiej Drągowski znowu z fantastycznym występem. Włosi zachwyceni jego interwencjami [WIDEO]

Bartłomiej Drągowski znów bohaterem Empoli! Polski bramkarz uratował zwycięstwo gospodarzy w spotkaniu z Fiorentiną, z której jest wypożyczony. Za swój występ otrzymał niemal idealne noty!
Zobacz wideo

To był szczególny mecz dla Drągowskiego, bo to właśnie Fiorentina wypożyczyła go w styczniu do Empoli. We Florencji polski bramkarz nie dostawał wielu szans i przegrywał rywalizację z Albanem Lafontem. W ostatnich tygodniach stał się jednym z czołowych bramkarzy ligi. Mecz z Fiorentiną tylko to potwierdził. Szczególnej urody była parada z 81. minuty.

Drągowski w całym spotkaniu zaliczył 10 skutecznych interwencji. To głównie dzięki niemu Empoli wygrało 1:0 i wciąż ma szanse na utrzymanie w Serie A. - Drago pokazał kilka naprawdę doskonałych interwencji - powiedział po zakończeniu meczu szkoleniowiec Empoli, Aureli Andreazzoli.

Za swój występ Drągowski otrzymał ocenę 9.6 (w 10-punktowej skali) od serwisu Whoscored.com. Z kolei Sofa Score oceniła go jeszcze wyżej - na 9.8. 

Drągowski o swojej przyszłości

Polak wypadł świetnie w meczu z drużyną, z której jest wypożyczony do Empoli. Sam jednak przekonuje, że podchodził do tego spotkania tak jak do innych. - Przygotowywałem się tak jak zawsze, nie myślałem o tym, z kim gramy. Do końca sezonu jestem piłkarzem Empoli. A przyszłość? Na razie jest nią mecz z Sampdorią - powiedział Drągowski. Jego agent wypowiedział się niedawno na temat ewentualnego transferu do Romy.

21-latek jeszcze lepszy występ zaliczył trzy tygodnie temu w spotkaniu z Atalantą Bergamo. Obronił wówczas aż 17 strzałów rywali, a od portali statystycznych otrzymał notę 10.

Więcej o: