Napoli wygrało po golu z rzutu karnego w 97. minucie. Sędzia korzystał z VAR-u [WIDEO]

Napoli pokonało u siebie Cagliari 2:1 (0:0) w meczu 35. kolejki Serie A. Zwycięska bramka dla gospodarzy padła w 97. minucie po rzucie karnym podyktowanym za zagranie piłki ręką. Skrót spotkania dostępny jest w poniższym materiale wideo.

Wielkie emocje w Neapolu. Goście z Sardynii prowadzili od 63. minuty po bramce Leonardo Pavolettiego. 30-letni zawodnik Cagliari wykorzystał sprytnie podanie piętą Nico Barelli i pokonał bramkarza Alexa Mereta.

Minutę po stracie bramki Carlo Ancelotti postanowił zareagować i wpuścił na boisko Arkadiusz Milika. Tym razem jednak to nie polski napastnik przesądził o wygranej Napoli. Na 1:1 wyrównał w 85. minucie Dries Mertens. Belg po dośrodkowaniu Faouziego Ghoulama strzałem głową pokonał golkipera Cagliari.

Neapolitańczycy do końca walczyli o zwycięstwo. Sędzia doliczył pięć minut, a w doliczonym czasie gry podyktował rzut karny dla gospodarzy po zagraniu piłki ręką przez Fabrizio Cacciatore. Arbiter początkowo nie przyznał Napoli "jedenastki", ale po wykorzystaniu systemu VAR zmienił decyzję. Gracze Cagliari protestowali i nie chcieli pogodzić się z tym werdyktem. Rzut karny na bramkę zamienił Lorenzo Insigne w 97. minucie. Spotkanie ostatecznie trwało aż 102 minuty.

Po tym zwycięstwie Napoli pozostaje na 2. miejscu w tabeli Serie A z dorobkiem 73 punktów. Cagliari z 40 punktami jest na 12. pozycji.