Kolejny świetny mecz Bartłomieja Drągowskiego. Polski bramkarz podbija Serie A [WIDEO]

Bartłomiej Drągowski znowu zachwycił. W spotkaniu Empoli z Fiorentiną (1:0) popisał się kilkoma interwencjami światowej klasy.
Zobacz wideo

To był szczególny mecz dla Drągowskiego, bo to właśnie Fiorentina wypożyczyła go w styczniu do Empoli. We Florencji polski bramkarz nie dostawał wielu szans i przegrywał rywalizację z Albanem Lafontem. W ostatnich tygodniach stał się jednym z czołowych bramkarzy ligi. Mecz z Fiorentiną tylko to potwierdził. Szczególnej urody była parada z 81. minuty.

Ostatecznie Empoli wygrało 1:0, po golu strzelonym przez Diego Fariasa, który sprytnym strzałem głową pokonał bramkarza Fiorentiny. To było bardzo cenne zwycięstwo dla Empoli, bo klub walczy o utrzymanie w Serie A. Obecnie zajmuje 18. lokatę. Jeśli nie poprawią swojego miejsca, to skończą w Serie B. Ale możliwe, że w przyszłym sezonie Drągowski zagra w jednym z czołowych klubów Serie A.

Roma będzie latem szukała nowego bramkarza w zastępstwie za Robina Olsena. Szwed zawiódł w stolicy Włoch i przegrał rywalizację w bramce z Antonio Mirante. Rzymianie interesują się kilkoma bramkarzami, w tym Alessio Cragno z Cagliari i właśnie Drągowskim.

 O przyszłość Drągowskiego został zapytany jego agent Mariusz Kulesza. - Bartek lubi Włochy, zna język i ligę, więc oczywiście byłoby łatwiej, gdyby pozostał w Serie A. Taki klub jak Roma zawsze gra o najwyższe cele, o Ligę Mistrzów. Wierzę, że byłby to dla niego krok naprzód - mówi Kulesza. 

Więcej o: