Gennaro Gattuso nie oszczędził drużyny. "Przynosimy wstyd Milanowi"

Serie A 2018/2019. W niedzielę A.C. Milan przegrał z Torino FC i mocno skomplikował swoją sytuację w walce o Ligę Mistrzów. Po spotkaniu Gennaro Gattuso nie ukrywał rozgoryczenia i przyznał, że ostatnie wyniki zespołu przynoszą wstyd tak uznanemu klubowi, jak Milan.
Zobacz wideo

A.C. Milan z tygodnia na tydzień oddala się od Ligi Mistrzów. Do niedzielnego meczu 34. kolejki z Torino FC, „Rossoneri” przystępowali z czwartego miejsca, jednak porażce 0:2 spadli na szóste miejsce. Drużyna Gennaro Gattuso w ostatnich ośmiu spotkaniach odniosła jedno zwycięstwo (1:0 z Lazio) i zdążyła odpaść z Pucharu Włoch.

Krzysztof Piątek rozpoczął mecz z Torino na ławce rezerwowych. Polski napastnik pojawił się na murawie w 62. minucie. 

 

A.C. MIlan. Gennaro Gattuso nie oszczędzał drużyny po porażce z Torino: "Przynosimy wstyd klubowi z wielką historią"

Po niedzielnej porażce z Torino, Gattuso wziął wynik na siebie, jednak nie ukrywał rozgoryczenia z tego, jaki styl prezentuje w ostatnim czasie jego zespół: – W spotkaniu z Torino walczyliśmy, jednak straciliśmy panowanie nad sobą po rzucie karnym. W naszej grze jest o wiele mniej radości niż dwa miesiące temu i widać to na boisku. Za dużo rozmyślamy nad sobą, a to blokuje nasz entuzjazm. Chciałbym wpoić wszystkim moim zawodnikom determinację i wolę walki, ale jak na razie to się nie udaje – powiedział Gattuso.

– Wyniki drużyny przynoszą wstyd klubowi z tak wielką historią. Biorę za nie pełną odpowiedzialność. Brakuje nam spokoju – jeśli wygralibyśmy kilka meczów z rzędu, nasza pewność siebie byłaby zupełnie inna. W ostatnich tygodniach właściwie sami bijemy się to twarzach. Jednocześnie, biorąc pod uwagę cały sezon, zrobiliśmy kilka dobrych rzeczy. W ostatnich latach Milan nawet nie zbliżył się Ligi Mistrzów. Nie jesteśmy najlepszym zespołem we Włoszech, ale ta drużyna wciąż może się rozwijać – podsumował włoski szkoleniowiec.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.