Trener Juventusu: Nauczenie się nazwiska "Szczęsny" zajęło mi rok. Stałem przy tablicy i myślałem

Trener Juventusu Massimiliano Allegri zdradził w programie "Che tempo che fa" pewną anegdotę związaną z Wojciechem Szczęsnym i jego trudnym nazwiskiem.
Zobacz wideo

Wojciech Szczęsny trafił do Juventusu w 2017 roku po tym, jak został wykupiony z Arsenalu. Massimiliano Allegri długo miał problem z nauczeniem się nazwiska polskiego bramkarza. - Zajęło mi to rok. Powiem wam coś, czego nikomu nie mówiłem - powiedział Allegri, po czym wstał i udawał, że pisze przy tablicy. - Przez rok stałem i zastanawiałem się przez chwilę. Jego nazwisko ma dwie samogłoski, w tym "e". Potem zaczynałem pisać: S, Z, C, Z, E, S, N, Y. I tak było przez cały rok - przyznał trener Juventusu, rozbawiając publiczność.

Szczęsny z drugim mistrzostwem w Juventusie

W tym sezonie Szczęsny zdobył swoje drugie mistrzostwo Włoch z Juventusem; "Stara Dama" wygrała już swoje ósme Scudetto z rzędu. Zespół odpadł jednak w ćwierćfinale Pucharu Włoch oraz Ligi Mistrzów po porażkach z odpowiednio Atalantą oraz Ajaksem. Allegri po raz kolejny potwierdził, że poprowadzi drużynę również w przyszłym sezonie.

Więcej o: