Włoskie media: Gattuso podjął decyzję ws. Krzysztofa Piątka

Krzysztof Piątek usiądzie na ławce rezerwowych, a jego miejsce zajmie Patrick Cutrone. - informują włoskie media, w tym "La Gazzetta dello Sport" czy "Corriere dello Sport". Milan w niedzielę o 20:30 zagra bardzo ważne wyjazdowe spotkanie z Torino.
Zobacz wideo

Na ostatnim treningu przed spotkaniem Gennaro Gattuso testował ustawienie z Patrickiem Cutrone grającym zamiast Krzysztofa Piątka. Trener Milanu na konferencji prasowej podzielił się swoimi zastrzeżeniami co do stylu gry Polaka. - Napastnik musi budować przestrzeń na boisku. To nieprawda, że Piątek nie dostaje piłek. Z Lazio mieliśmy dużo dośrodkowań. Jeśli wszystko jest wykonywane dobrze, to zawsze jesteś w stanie coś stworzyć na 20 metrze. Napastnik musi pracować dla zespołu i być funkcjonalny dla naszego stylu - tłumaczył Gattuso.

Krzysztof Piątek już nie jest nietykalny

Włoskie media są przekonane, że Piątek usiądzie na ławce rezerwowych. - Gattuso jest na to zdecydowany, da szansę Cutrone. Milan desperacko potrzebuje przełamania - pisze "La Gazzetta dello Sport" dodając, że "nawet Piątek nie jest już nietykalny". Dla Milanu to bardzo ważne spotkanie. Obecnie zajmuje 5. miejsce w tabeli z 56 punktami. Tyle samo ma szósta Atalanta. Torino traci trzy, a Lazio cztery punkty. Czwarta jest Roma z 58 punktami, ale ona rozegrała już swoje spotkanie w tej kolejce. Do Ligi Mistrzów awansują cztery czołowe zespoły - pierwsze trzy miejsca zajmują Juventus, Napoli i Inter.

Więcej o: