Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wojciech Szczęsny może zmienić klub! Juventus ma na oku następcę za 60 milionów funtów

Wojciech Szczęsny nie jest uznawany za nietykalnego i w przypadku dobrej oferty może odejść latem z Juventusu - poinformowała telewizja Rai Sport. Przyszłość Polaka w zespole mistrza Włoch nie jest pewna, a władze klubu mają już na oku jego następcę: chcieliby sprowadzić Davida De Geę.
Zobacz wideo

Wojciech Szczęsny jest pierwszym bramkarzem Juventusu. Polak rozgrywa świetny sezon, a włoskie media i tak zastanawiają się nad jego przyszłością. Telewizja Rai Sport podała w sobotę, że Szczęsny może zmienić klub już w letnim oknie transferowym. - Szczęsny nie jest nie do zastąpienia. Jego przyszłość w Juventusie wcale nie jest pewna. Jeżeli klub z Turynu otrzymałby za niego poważną ofertę, to polski bramkarz mógłby odejść - przyznał jeden z dziennikarzy.

Wojciech Szczęsny może odejść. Kto go zastąpi?

Temat odejścia Szczęsnego z Juventusu podgrzewają dodatkowo informacje o Davidzie de Gei, który - zdaniem Rai Sport - miałby zastąpić Polaka w zespole mistrza Włoch. - Gra w Serie A to moje marzenie - przyznał niedawno bramkarz Manchesteru United. Hiszpan odmówił również podpisania nowego kontraktu z klubem z Old Trafford. Włoskie media sugerują, że Juventus musiałby zapłacić za de Geę 60 milionów funtów. "Stara Dama" od dawna interesuje się hiszpańskim bramkarzem.

Wojciech Szczęsny rozegrał w tym sezonie 38 meczów dla Juventusu, wpuścił 28 goli, czyste konto zachował 18 razy. Portal transfermarkt wycenia go na 30 milionów euro. Kontrakt Wojciecha Szczęsnego z turyńskim klubem wygasa 30.06.2021 roku.