Gattuso skrytykował Krzysztofa Piątka. Polak teraz rezerwowym?

Wszystko wskazuje na to, że Krzysztof Piątek zacznie na ławce niedzielny mecz z Torino, który może być decydujący w kontekście walki o Ligę Mistrzów. Gennaro Gattuso nie jest zadowolony z postawy polskiego napastnika.
Zobacz wideo

Jak informuje włoskie Sky Sport, Gennaro Gattuso na ostatnim treningu przed niedzielnym meczu z Torino trenował ustawienie z Patrickiem Cutrone zamiast Krzysztofa Piątka. Wiele wskazuje zatem na to, że polski napastnik trafi na ławkę rezerwowych. 

Włoski dziennikarz Peppe di Stefano ujawnił, że na ostatnim treningu Gattuso na szpicy ustawił rezerwowego snajpera, Patricka Cutrone. Na skrzydłach zagrają Suso i Hakan Calhanoglu.

Gattuso miał ostatnio wiele zastrzeżeń do polskiego napastnika, którymi podzielił się na konferencji prasowej. - Napastnik musi budować przestrzeń na boisko. To nieprawda, że Piątek nie dostaje piłek. Z Lazio mieliśmy dużo dośrodkowań. Jeśli wszystko jest wykonywane dobrze, to zawsze jesteś w stanie coś stworzyć na 20 metrze. Napastnik musi pracować dla zespołu i być funkcjonalny dla naszego stylu - powiedział Gattuso. 

Szansę dostanie teraz młody napastnik Patrick Cutrone, który zdobył w tym sezonie 9 bramek w 39 meczach. Młody zawodnik nie strzelił jednak ani jednego gola od 12 stycznia. 

To spotkanie może zadecydować o awansie do Ligi Mistrzów. Milan jest na czwartym miejscu, ale nad siódmym Torino mają tylko 3 punkty przewagi.

Więcej o: