Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Tuttosport" wyjaśnia, dlaczego Juventus drastycznie zmienia koszulki. Zrywa ponad 100-letnią tradycją

W sezonie 2019/20 piłkarze Juventusu będą występować w nowych koszulkach. Pierwszy raz od 1903 roku zawodnicy turyńskiego klubu nie będą występować w "pasiakach". Dlaczego?
Zobacz wideo

Przypomnijmy: we wtorek Federico Bernardeschi i Paulo Dybala pozowali w nowych trykotach przygotowując się do oficjalnej prezentacji. To oznacza, że klub zerwał z ponadstuletnią tradycją "pasiaków". Od 1903 roku piłkarze Juventusu występowali w koszulkach w charakterystyczne biało-czarne pionowe pasy. Teraz koszulki będą podzielone na dwie części: białą i czarną, które będą połączone różowym wąskim paskiem.

Juventus zmienia koszulki dla zagranicznych rynków

Dlaczego Juventus zdecydował się na tak diametralną zmianę koszulek? Oczywiście, ze względów marketingowych. "Tuttosport" twierdzi, że prezes Andrea Agnelli chce, by wzrósł potencjał marketingowy Juve, a to właśnie globalna ekspansja marki będzie łatwiejsza w nowym strojach. Z badań wynika, że koszulka w biało-czarne pasy jest mniej atrakcyjna w Azji i w Stana Zjednoczonych. W USA biało-czarne koszulki mają być kojarzone z sędziami, co negatywnie wpływa na ich odbiór. 

Więcej o: