Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

AC Milan chce nowego trenera! Krzysztof Piątek powinien być zadowolony

AC Milan rozpoczął negocjacje z Maurizio Sarrim - informuje "Corriere dello Sport". Władze klubu chciałyby, żeby 60-letni szkoleniowiec Chelsea pracował od nowego sezonu w Mediolanie. To dobra wiadomość dla Krzysztofa Piątka.
Zobacz wideo

Krzysztof Piątek ma coraz mniej okazji na gole, a stylu w grze AC Milan praktycznie nie ma. Mediolański klub odpadł w środę z Pucharu Włoch po porażce na własnym stadionie z Lazio 0:1, a to nie koniec problemów drużyny Gennaro Gattuso. Milan zajmuje czwarte miejsce w Serie A, które daje grę w Lidze Mistrzów, ale ma tylko cztery punkty przewagi na ósmym zespołem ligi. Jeżeli w ostatnich kolejkach sezonu Milan straci szanse na grę w Lidze Mistrzów, Gennaro Gattuso straci pracę.

Nowym trenerem Milanu może zostać Maurizio Sarri. 60-letni szkoleniowiec pracuje obecnie w Chelsea, ale nie spełnia oczekiwań. Jego zespół gra poniżej możliwości i dlatego były szkoleniowiec Napoli może pożegnać z Premier League wraz z zakończeniem sezonu. "Corriere dello Sport" informuje, że Sarri nie musiałby długo czekać na nową pracę. Zdaniem dziennikarzy, Włoch rozpoczął już negocjacje z władzami Milanu.

Maurizio Sarri może zostać trenerem MilanuMaurizio Sarri może zostać trenerem Milanu Corriere dello Sport

Współpraca z Maurizio Sarrim mogłaby się okazać dobrą informacją dla Krzysztofa Piątka. Prowadzone przez Włocha Napoli grało bardzo ofensywnie i stwarzało dużo sytuacji pod bramką rywali. Dodatkowo, 60-letni szkoleniowiec współpracował już wcześniej z polskimi piłkarzami - Piotrem Zieliński (w Empoli i Napoli) i z Arkadiuszem Milikiem (Napoli). 

Więcej o: