Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Krzysztof Piątek ma problem? Dziwna wypowiedź Gennaro Gattuso

Włoscy dziennikarze zapytali Gennaro Gattuso o problemy Krzysztofa Piątka w meczu z Lazio, w którym Polak był całkowicie odcięty od podań. - To nie kwestia taktyki. To kwestia podejścia do meczu. Musimy poprawić ten aspekt. Jeśli będziemy się koncentrować tylko na napastnikach, to jesteśmy na złej drodze - stwierdził szkoleniowiec Milanu.
Zobacz wideo

AC Milan przegrał półfinałowy dwumecz z Lazio Rzym i odpadł z Pucharu Włoch. Zadecydowała o tym środowa porażka w rewanżowym meczu na San Siro. Zespół Gennaro Gattuso zaprezentował się bardzo słabo i przegrał z Lazio 0:1. - Nie ma czego analizować. Lazio zasługiwało na zwycięstwo. W pierwszej połowie nasza gra była jeszcze uporządkowana, nie potrafiliśmy wiele stworzyć, ale dobrze odpieraliśmy ataki rywala. W drugiej połowie Lazio było od nas lepsze. W tej chwili nasza drużyna bardzo się męczy i to widać. Próbowaliśmy nowych rozwiązań, ale to nie wystarczy - przyznał po meczu szkoleniowiec Milanu.

Krzysztof Piątek ma problem? "To nie kwestia taktyki"

Gennaro Gattuso skomentował również grę Krzysztofa Piątka, który w meczu z Lazio był całkowicie odcięty od podań. Zapytany przez dziennikarzy o to, czy Polak ma problemy, odpowiedział: -  To nie kwestia taktyki. To kwestia podejścia do meczu. Musimy poprawić ten aspekt. Jeśli będziemy się koncentrować tylko na napastnikach, to jesteśmy na złej drodze - stwierdził Gattuso. I dodał: - Nawet jeśli jest dwóch napastników, to niewiele to daje. To nie kwestia jednostek czy ustawienia, to regres całej drużyny. Nie potrafimy opanować boiska, gramy jakby z zaciągniętym hamulcem. To wszystko odbija się na wynikach - skomentował 41-letni szkoleniowiec.

W meczu z Lazio Gattuso zdecydował się na zmianę taktyki. Milan zagrał w ustawieniu 1-3-4-3, które miało dać więcej rozwiązań w ofensywie i pomóc Krzysztofowi Piątkowi. - Zmiany są po to, żeby zaproponować coś nowego, poprawić grę. Coś jednak nie działa, od miesiąca mamy spore problemy. To nie tylko kwestia zmęczenia, to może być problem mentalny albo techniczno-taktyczny. Gramy poniżej naszych możliwości - zakończył Gennaro Gattuso.