Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Juventus kończy z ponadstuletnią tradycją! Kontrowersyjne nowe koszulki

To już pewne. W sezonie 2019/20 piłkarze Juventusu będą występować w nowych koszulkach. W strojach, które wywołują sporo kontrowersji, pokazali się Federico Bernardeschi i Paulo Dybala. Pierwszy raz od 1903 roku zawodnicy "Starej Damy" nie będą występować w "pasiakach".
Zobacz wideo

Od ponad miesiąca w mediach społecznościowych krążyły zdjęcia nowych koszulek Juventusu na przyszły sezon. Już wtedy kibice "Starej Damy" ostro skrytykowali nowy wzór. Do tej pory klub nie potwierdzał, czy to ostateczny wygląd strojów.

We wtorek Federico Bernardeschi i Paulo Dybala pozowali w nowych trykotach przygotowując się do oficjalnej prezentacji.

To oznacza, że klub zerwał z ponadstuletnią tradycją "pasiaków". Od 1903 roku piłkarze Juventusu występowali w koszulkach w charakterystyczne biało-czarne pionowe pasy. Teraz koszulki będą podzielone na dwie części: białą i czarną, które będą połączone różowym wąskim paskiem.

Zmiana wzoru może być kontynuacją próby odświeżenia marki, jaką już dwa lat temu podjął klub. Wtedy, co również spotkało się z dużym niezadowoleniem fanów, Juventus zrezygnował z tradycyjnego loga, zmieniając go na symbol przypominający literę J.

Ronaldo żąda transferów. Portugalczyk chce sześciu piłkarzy

Włoski dziennik "Corriere dello Sport" poinformował, że Cristiano Ronaldo domaga się od władz Juventusu sześciu transferów w najbliższy oknie transferowym. Portugalczyk chciałby sprowadził do Turynu m.in. byłych kolegów z Realu Madryt: Raphaela Varane'a i Isco.

Więcej o: