Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

W Milanie dojdzie do rewolucji. Klub pozbędzie się kilku zawodników

- W Milanie dojdzie latem do rewolucji kadrowej - informuje portal calciomercato.com.
Zobacz wideo

Milan nie zachwyca w ostatnich tygodniach. Wciąż jest na 4. miejscu w Serie A, ale musi zaciekle bronić tej pozycji. Do tego styl gry drużyny prowadzonej przez Gennaro Gattuso jest daleki od zadowolającego. Jak informuje portal calciomercato.com, latem w Mediolanie ma dojść do rewolucji w składzie. I to bez względu na ostateczne miejsce w tabeli na koniec tego sezonu.

- Nawet awans do Ligi Mistrzów tego nie zmieni. Latem w Milanie dojdzie do rewolucji kadrowej - piszą Włosi. Dyrektorzy Milanu Leonardo i Paolo Maldini myślą już na temat zmian, jakie mają zostać przeprowadzone. Odejść mogą m.in. Ivan Strinić, Riccardo Montolivo, Jose Mauri i Franck Kessie. - Nawet połowa składu może zostać wymieniona - czytamy. W ich miejsce mają zostać sprowadzeni zawodnicy, którzy posiadać będą więcej cech przywódczych. Obecnie w drużynie brakuje bowiem boiskowych liderów.

Gattuso odejdzie?

Niewykluczone, że po zakończeniu sezonu z klubem rozstanie się także trener Gattuso. Sam Włoch podsycał niedawno spekulacje na swój temat, pytając: "Może nie jestem wystarczająco dobry na taki zespół?" Od dawna mówi się o jego konflikcie z Leonardo. Gdyby Gattuso opuścił Mediolan, kandydatami do zastąpienia go byliby Juergen Klopp i Mauricio Pochettino.

Więcej o: