Bartłomiej Drągowski w słynnym klubie? Agent: To byłby krok naprzód

Po fantastycznym występie przeciwko Atalancie wzrosło zainteresowanie Bartłomiejem Drągowskim. - Roma? To byłby krok naprzód - mówi jego agent Mariusz Kulesza.
Zobacz wideo

Jak informują włoskie media, Roma będzie latem szukała nowego bramkarza w zastępstwie za Robina Olsena. Szwed zawiódł w stolicy Włoch i przegrał rywalizację w bramce z Antonio Mirante. Rzymianie interesują się kilkoma bramkarzami, w tym Alessio Cragno z Cagliari i Bartłomiejem Drągowskim z Fiorentiny, który gra w tym sezonie na wypożyczeniu w Empoli. 

O przyszłość Drągowskiego został zapytany jego agent Mariusz Kulesza. - Bartek lubi Włochy, zna język i ligę, więc oczywiście byłoby łatwiej, gdyby pozostał w Serie A. Taki klub jak Roma zawsze gra o najwyższe cele, o Ligę Mistrzów. Wierzę, że byłby to dla niego krok naprzód - mówi Kulesza. 

Młody polski bramkarz był niedawno bohaterem spotkania Atalanta Bergamo - Empoli (0:0). Obronił aż 17 strzałów gospodarzy. To najwięcej obron bramkarza w jednym meczu Serie A od sezonu 2004/2005. Poza tym pobił inne - jako pierwszy w historii Polak grający w lidze włoskiej otrzymał ocenę "10" od portalu statystycznego SofaScore.com. Inny portal tego rodzaju, WhoScored.com przyznał mu taką samą notę, jako drugiemu bramkarzowi w historii. - Drągowski zatrzymał Atalantę. Obronił wszystkie celne strzały przeciwników, a dzięki jego paradom Empoli uratowało punkt. Magiczny wieczór polskiego bramkarza - pisali dziennikarze Fantamagazine.

Więcej o: