Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wojciech Szczęsny wychwalany we Włoszech. "Dziedzictwo Buffona w dobrych rękawicach"

Juventus Turyn zapewnił sobie w sobotę mistrzostwo Włoch. Włoskie media oceniły sezon w wykonaniu Wojciecha Szczęsnego i wszyscy rozpływają się w zachwytach na temat Polaka.
Zobacz wideo

Juventus zdobył kolejne mistrzostwo Włoch z rzędu, a dla Wojciecha Szczęsnego był to pierwszy sezon w roli pierwszego bramkarza klubu. Polak zastąpił legendarnego Włocha Gianluigiego Buffona. Szczęsny wystąpił w 24 meczach Serie A i 11 razy zachowywał czyste konto. 

Serwis "Leggo.it" twierdzi, że Polak był jednym z bohaterów 35. mistrzostwa Juventusu. "Fenomenalny również w Lidze Mistrzów. Dziedzictwo Buffona jest w doskonałych rękach (a nawet rękawicach)". "Virgilio Sport" dodaje, że Szczęsny zapewnił Juventusowi bezpieczeństwo. "Został następcą Buffona i nie było to proste" - piszą.

"Calciomercato.com" twierdzi, że Szczęsny udźwignął presję związaną z przejęciem bluzy numer jeden po erze Buffona. "Biorąc koszulkę numer 1 po erze Buffona nie było łatwo. Pomogła w tym jego osobowość" - piszą. 

Włoski Eurosport podkreśla również, że Szczęsny zaliczył kilka razy ważnych interwencji, a wisienką na torcie był obroniony rzut karny w meczu przeciwko Milanowi. "Robił różnicę głównie w Lidze Mistrzów. Uratował Juventus w Madrycie. Jak długo tylko mógł utrzymał zespół przy życiu również w meczu z Ajaksem" - dodaje z kolei "Il Gazettino".