Paulo Dybala trafi do Interu? Szykuje się zaskakująca wymiana zawodników

Paulo Dybala może opuścić Juventus i podpisać kontrakt z Interem Mediolan. W przeciwnym kierunku miałby powędrować Mauro Icardi - informuje "La Gazzetta dello Sport".
Zobacz wideo

W 2017 rok dwie bramki Paolo Dybali wyeliminowały Barcelonę z Ligi Mistrzów. Wydawało się, że Argentyńczyk stał się piłkarzem z samego topu. No, właśnie "wydawało się". Obecnie ma się do niego dużo zastrzeżeń. Nie potrafi zachować regularnej formy. Miewa spotkania, w których kompletnie gaśnie. Poza tym ustawienie 1-4-3-3, jakie preferuje Allegri, nie do końca pasuje do jego charakterystyki. Dybala to urodzona "10", ale w dzisiejszym futbolu ta pozycji traci na znaczeniu. A gdy 25 latek gra na skrzydle, to traci część walorów. Spójrzmy na liczby. W sezonie 2016/17 miał bezpośredni udział przy 27 golach (19 bramek i 8 asyst). W zeszłym sezonie zanotował 10 asyst i aż 26 trafień. A teraz? 10 bramek i 6 asyst. OK, w tym sezonie Argentyńczyk gra bliżej drugiej linii, ale to nie może go w pełni usprawiedliwiać.

Możliwe, że latem Juventus go sprzeda, bo wciąż może na nim suto zarobić. Możliwe też, że dojdzie do bezgotówkowej wymiany zawodników na linii Inter - Juventus. Do Turynu miałby zawitać Mauro Icardi, a do Mediolanu właśnie Dybala. La Gazzetta dello Sport twierdzi, że Dybala zostałby najchętniej w Turynie, a jeśli ma opuścić Juve, to spróbowałby swoich sił za granicą. Jednak transakcja z Interem i tak jest realna. Icardi w ostatnich latach bezapelacyjnie był najlepszym piłkarzem Interu, ale napastnik nie ma najlepszych relacji z władzami klubu i trenerem. W tym sezonie Icardi zdobył 16 bramek i zanotował 5 asyst.

Więcej o: