Napastnik Milanu chce grać. Wypowiedział się o Krzysztofie Piątku

Patrick Cutrone przekonuje, że może współpracować na boisku z Krzysztofem Piątkiem. - Mam świetny kontakt z Piątkiem. Pokazaliśmy, że możemy grać razem - mówi Włoch w rozmowie z "La Gazzetta dello Sport"
Zobacz wideo

Patrick Cutrone w tym sezonie w 37 spotkaniach strzelił 9 goli i zaliczył dwie asysty. 21-letni Włoch w pierwszej części rozgrywek był zmiennikiem Gonzalo Higuaina. Od zimy jego sytuacja teoretycznie się nie zmieniła, bo wciąż jest zmiennikiem, tylko że Krzysztofa Piątka. Jednak w ciągu 20 pierwszych kolejek ligi włoskiej, gdy Argentyńczyk grał jeszcze w Milanie, Cutrone w pierwszym składzie wychodził aż osiem razy. Od czasu, gdy Polak przybył do Mediolanu, 21-latek w wyjściowym składzie znalazł się jedynie dwukrotnie. 

Szkoleniowiec Milanu Gennaro Gattuso dotychczas tylko raz postawił na Piątka i Cutrone od pierwszej minuty. Było to w meczu z Udinesie. Ponadto od momentu przyjścia Polaka na San Siro, Włoch nie strzelił ani jednego gola. - Robię wszystko, co w mojej mocy, żeby przekonać do siebie trenera. To normalne, że chcę grać. Mam świetny kontakt z Piątkiem. Pokazaliśmy, że możemy grać razem. Dobrze się rozumiemy, co pokazaliśmy już na boisku. Podczas treningów dużo wspólnie żartujemy - opowiadał włoski napastnik w rozmowie z "La Gazetta dello Sport".

Milan kolejne spotkanie rozegra w Wielką Sobotę o godzinie 12:30. Najbliższym rywalem zawodników Gattuso będzie Parma.

Więcej o: