Bartłomiej Drągowski z idealną notą w jedenastce kolejki Serie A!

Bartłomiej Drągowski został doceniony za swój fenomenalny występ w meczu przeciwko Atalancie (0:0), gdzie obronił 17 strzałów. Znalazł się w najlepszej "11" kolejki portalu sofascore.com.
Zobacz wideo

Bartłomiej Drągowski w poniedziałek zaliczył fenomenalny występ w meczu przeciwko Atalancie. Polski bramkarz obronił aż 17 strzałów, czym ustanowił rekord Serie A w liczbie skutecznych interwencji bez straty bramki. Polak za swój występ otrzymał od portalu sofascore.com notę 10.0, dzięki czemu znalazł się w najlepszej "11" 32. kolejki włoskiej ligi.

Najlepsza '11' 32. kolejki Serie ANajlepsza '11' 32. kolejki Serie A sofascore.com / screen

Drągowski skomentował swój występ

- Nawet ja czasami muszę pomagać zespołowi i zrobić coś, by zdobyć meczowe punkty. Po meczu z Udinese [Drągowski wpuścił w nim trzy gole - red.] wiedziałem, że stać mnie na więcej - przyznał 21-letni bramkarz po zakończeniu spotkania. - Rywale oddali 47 strzałów, więc w ataku zagrali bardzo dobrze. Na szczęście dla nas wywalczyliśmy dobry wynik. Podziękowania należą się tym, którzy na boisku przebywali od pierwszej do ostatniej minuty, a także tym, którzy na plac gry weszli z ławki. Jeśli nie możesz wygrać, musisz zrobić wszystko, by choćby zremisować - dodał w rozmowie z "Lady Radio".

Włoskie media oszalały na punkcie Drągowskiego

"Monumentalny występ Polaka z rocznika 1997. Bardzo dobrze spisał się w pierwszej połowie po strzałach De Roona, Freulera i Ilicicia. W drugiej powstrzymał uderzenia Zapaty i Hateboera (dwa razy, za drugim robiąc to w niesamowity sposób). Magiczny wieczór" - dodał włoski Eurosport. "Zawodnik meczu"- tak Drągowski został nazwany przez calciomercato.com. Dziennikarka Marina Belotti oceniła występ Polaka na 8,5, wspominając o trzech najlepszych interwencjach 21-latka, którymi popisał się on po strzałach wspomnianych wcześniej Ilicicia, Zapaty i Hateboera.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.