Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarz Milanu o Krzysztofie Piątku: Dziękuję Bogu, że on dla nas gra

- Nikt nie oczekiwał, że będzie tak skuteczny zaraz po dołączeniu do nas. Potrzebuje tylko połowy szansy na zdobycie bramki - powiedział o Krzysztofie Piątku Fabio Borini, zawodnik AC Milan.
Zobacz wideo

29 goli w 35 meczach we wszystkich rozgrywkach strzelił w tym sezonie Krzysztof Piątek. Tylko w barwach Milanu Polak zdobył natomiast 10 bramek w 14 występach. Jego forma imponuje nie tylko ekspertom, ale także innym piłkarzom Milanu. - Potrzebuje tylko połowy szansy na zdobycie bramki. Dziękuję Bogu, że gra dla nas - przyznał Fabio Borini w rozmowie z "Mlilan TV". - Nikt nie oczekiwał, że będzie tak skuteczny zaraz po dołączeniu do nas. Zawsze potrzebujemy okresu adaptacji, ale u niego wszystko przebiegło błyskawicznie. Wystarczy mu raz podać, żeby strzelił gola. Nie potrzebuje tysiąca dośrodkowań. - dodał.

Milan w tej chwili zajmuje czwarte miejsce w tabeli Serie A. Ostatnie, które gwarantuje grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Drużynę Gennaro Gattuso wciąż gonią jednak AS Roma (jeden punkt straty) i Atalanta (trzy punkty straty). Zdaniem włoskich ekspertów kluczową postacią w walce o utrzymanie czwartej pozycji ma być właśnie Piątek.