Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Juventus prowadzi w wyścigu po gwiazdę Benfiki. Włoski klub zaproponował już 75 milionów euro

Serie A 2018/2019. Według znanego włoskiego dziennikarza - Gianluci Di Marzio - Juventus prowadzi w wyścigu Joao Felixa. Z kolei portugalski dziennik O Jogo poinformował, że "Stara Dama" zdążyła już złożyć pierwszą ofertę za gwiazdę Benfiki.
Zobacz wideo

Joao Felix będzie jednym z najgorętszych nazwisk w zbliżającym się okienku transferowym. 19-letni Portugalczyk wystąpił w tym sezonie w 37 spotkaniach, strzelił w nich 16 goli i zanotował 9 asyst. W miniony czwartek, podczas ćwierćfinałowego pojedynku z Eintrachtem Frankfurt w Lidze Europy, Felix zanotował hat-tricka (Benfica wygrała u siebie 4:2). Kontrakt wiążący zawodnika z wicemistrzem Portugalii obowiązuje do 2023 roku.

Gianluca Di Marzio: Juventus najbliżej pozyskania Joao Felixa. Portugalskie media informują o pierwszej ofercie za 19-latka

Według artykułu zamieszczonego na oficjalnej stronie internetowej włoskiego dziennikarza – Gianluci Di Marzio – w tym momencie to Juventus prowadzeni w wyścigu po Joao Felixa. Młoda gwiazda „Orłów” mogłaby zastąpić Paulo Dybalę, jeśli „Bianconeri” zdecydowaliby się na sprzedaż Argentyńczyka. W grze o nastolatka jest też podobno Real Madryt, jednak „Królewscy” od dawna nie przeprowadzili z kierownictwem Benfiki tak dużych operacji transferowych. Klub z Madrytu ma zdecydowanie bardziej rozbudowane relacje z FC Porto, czego najlepszym przykładem jest ostatni zakup Edera Militao. Według źródeł Di Marzio, Felixowi przygląda się również FC Barcelona , jednak by sprowadzić zawodnika, musiałaby najpierw sprzedać którąś ze swoich gwiazd. Portugalski napastnik jest też na radarze dwóch klubów z Manchesteru, jednak, jak na razie, żaden z nich nie podjął tematu na poważnie. 

 

Słowa Di Marzio znajdują potwierdzenie w doniesieniach portugalskich mediów. Dziennik „O Jogo” poinformował bowiem, że Juventus zdążył już złożyć pierwszą ofertę za Felixa. Miała ona opiewać na 75 milionów euro, jednak została przez Portugalczyków odrzucona. Trudno się zresztą dziwić władzom Benfici, bowiem klauzula odstępnego w kontrakcie ich 19-letniej gwiazdy opiewa na 120 milionów euro. Podobno nawet ta kwota nie zadowoliłaby działaczy wicemistrza Portugalii, którzy chcieliby zwiększyć klauzulę do bagatela 200 milionów euro. Na taki scenariusz nie zgadza się jednak agent Felixa – Jorge Mendes.

Więcej o: