Juventus chce piłkarza Barcelony. Może zostać drugim najdroższym obrońcą w historii

Juventus chce pozyskać Samuela Umtitiego z FC Barcelony. Włoski klub jest gotów zapłacić za Francuza aż 80 milionów euro, co uczyniłoby go drugim najdroższym obrońcą w historii, zaraz po Virgilu van Dijku, którzy przeszedł do Liverpoolu za blisko 85 milionów.
Zobacz wideo

Już w marcu pojawiały się pierwsze informacje o transferze Umtitiego z FC Barcelony. Media łączyły francuskiego piłkarza wtedy z klubami z Premier League - Manchesterem United oraz Arsenalem. Włoskie media informują jednak, że Francuza chcieliby mieć u siebie działacze Juventusu, którzy są gotowi przeznaczyć na jego zakup aż 80 milionów euro.

W przypadku transferu Umtitiego do Juventusu, Francuz stałby się jednocześnie drugim najdroższym obrońcą w historii. Rekord należy do Liverpoolu, który pozyskał Virgila van Dijka za blisko 85 milionów euro. Dokładnie 80 milionów euro kosztował Lucas Hernandez, wykupiony przed Bayern Monachium z Atletico Madryt.

Problemem w pozyskaniu Francuza może być klauzula zapisana w kontrakcie z FC Barceloną. Zgodnie z jej zapisem, kwota odstępnego wynosi aż 500 milionów euro. Możliwe jednak, że oferta mistrza Włoch zadowoli działaczy "Dumy Katalonii", gdyż Umtiti w ostatnich miesiącach głównie pauzował z powodu kontuzji, a w całym sezonie zagrał łącznie w dwunastu spotkaniach. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży francuskiego obrońcy, pomogłyby w zakupie Matthijsa de Ligta z Ajaxu Amsterdam, który miałby wzmocnić defensywę mistrza Hiszpanii.

Więcej o: