Wpadka Juventusu. Mistrzowie Włoch zagrali w rezerwowym składzie i przegrali ze SPAL

Juventus przystąpił do sobotniego spotkania ze SPAL w rezerwowym składzie i zapłacił za to porażką, choć mógł zapewnić sobie ósme z rzędu scudetto. SPAL ostatni raz ograło Starą Damę w 1957 roku.

21-letni Cypryjczyk Grigoris Kastanos, rok młodszy Anglik Stephy Mavididi, urodzony w 2000 roku Włoch Hans Nicolussi oraz jego 17-letni rodak Paolo Gozzi Iweru  - tych czterech młodzieńców otrzymało szansę od Massimiliano Allegriego w meczu ze SPAL. Trener Juventusu postawił także na m.in: powracającego po kontuzji Juana Cuadrado, Leonardo Spinazzolę i bohatera ostatnich tygodni Moise Keana. Natomiast kluczowi zawodnicy mistrzów Włoch, czyli Wojciech Szczęsny, Giorgio Chiellini, Leonardo Bonucci, Alex Sandro, Miralem Pjanić, Blaise Matuidi, Emre Can, Cristiano Ronaldo i Mario Mandżukić nie zagrali nawet minuty. Can i Chiellini byli niedostępni ze względów zdrowotnych, a reszta odpoczywa przed arcyważnym wtorkowym rewanżowym spotkaniu z Ajaksem Amsterdam w 1/4 finału Ligi Mistrzów. W Holandii zakończyło się wynikiem 1:1, dlatego Juventus nie będzie miał łatwego zadania w Turynie.

W pierwszej połowie za wiele ciekawego się nie działo. Juventus nie forsował tempa. Brakowało ładnych, składnych akcji, więc w 30. minucie Joao Cancelo zdecydował się na strzał z dystansu, ale po drodze Kean zmienił tor lotu piłki, czym zmylił bramkarza. Dla 19-latka był to szósty gol w sezonie w ósmym ligowym meczu. Tym samym pobił rekord strzelecki Alessandro Del Piero, który w 1993 roku, też w wieku 19 lat, zdobył pięć bramek dla Juve. Później nieco przygasł, tak jak reszta drużyny. SPAL to wykorzystało.

Na początku drugiej połowy gola wyrównującego strzelił Kevin Bonifazi, który popisał się celną główką. W końcówce spotkania bramkę zapewniającą, jakże ważne, trzy punkty dla SPAL zdobył 37-letni Sergio Floccari. Pełne spotkanie rozegrał Thiago Cionek.

Juventus ma 20 punktów przewagi nad Napoli, które rozegrało mecz mnie. SPAL zajmuje trzynastą lokatę.